apartman ve sİte yönetİm yazILIMI
Kat Malikleri yasasına uygun etkin bilgi üretimi ile; daha bilimsel, daha yenilikçi çözümlerle ihtiyacınız olan operasyonları kusursuzca yönetebilirsiniz.
merkezi IsI gİder PaylaşImI
Merkezi sistem ile ısınan ve sıcak su kullanılan binalarda, giderleri yönetmeliğe uygun olarak tüketimlere göre paylaştıran yazılım.
yönetim DanIşmanlIğI hİzmetlerİ 
Kurumsal ve sektörel birikimimizle Site yönetimlerine destek sağlayıp, çözümlerimizle çalışmalarına katkıda bulunuyoruz.
Seçmen Takip Yazılımı

                         

  İ n d i r


450 TL

Genel ve Yerel seçimlerde; adayların, kendi seçim bölgelerindeki seçmenlere ait bilgileri her türlü detayı ile toplayıp ayrıntılı seçmen veritabanı oluşturmasını sağlayarak, bilişim teknolojilerinin kapsamlı şekilde kullanılıp, kısa seçim sürecinde bu bilgiler ile şeçim çalışmalarında verimli ve etkili sonuçlar alınması için çözümler içeren kullanımı kolay bir yazılımdır.

NELER YAPABİLİRSİNİZ ?

Detaylı Seçmen Yönetimi
Seçmenleri; birden fazla oluşturulabilen ve birbirinden bağımsız seçmen veritabanları içerisinde, Ad Soyad, il, ilçe, köy/mahalle, cadde/sokak, apartman/site adı, oy kullanacağı sandık no, görevli olduğu sandık no, işyeri adı, iş adresi, ev ve iş telefonu, cep telefonu, e-posta adresi, T.C. kimlik no, ayrıntılı nüfus bilgileri, dini, mezhebi, memleketi, etnik kökeni, siyasi görüşü, geçmiş seçimde oy kullandığı parti, eğitim durumu, mesleği, çalıştığı sektör, tuttuğu takım, kan grubu, gelir düzeyi, askerlik durumu , doğum Tarihi, doğum yeri, cinsiyet, yeşil kartı varmı, engelli mi, gazi mi, eş ve çocuklarının isimleri ve doğum tarihleri ve daha bir çok bilgisi ile kaydedebilir, güncelleyebilirsiniz. Bu bilgilere göre veritabanından dinamik filtreleme ile arama yapabilir, esnek raporlar alabilirsiniz. Örneğin cinsiyeti erkek, askerliğini yapmış ve yeşil kartı olan seçmenlerin listesini alabilirsiniz. Seçmen kartlarında, seçmenle ilgili, yapılan görüşme, görüşme hatırlatmaları vb. gibi notları yazabileceğiniz alan mevcuttur. Seçmen resimlerini kaydedebilirsiniz. Ayrıca 10 adet sizin başlığını tanımlayabileceğiniz özel alan bulunmaktadır.

Seçmen Veritabanındaki bilgilerden, farklı filtrelemeler uygulanarak alınan listeler ile, amaca göre hedef kitle seçilerek kampanya çalışmaların da süreç kısaltılabilir.

Gruplama
Veri tabanına eklenmiş seçmenleri istediğiniz şekilde gruplamanızı sağlar. Grup yönetimi ile birden fazla grup oluşturabilir ve bu gruplara seçmen ekleyebilirsiniz. Bir seçmen aynı anda birden fazla gruba da dahil edilebilirken, hiçbir gruba dahil edilmeden de seçmen dosyasına kayıt edilebilir. Gruplama yöntemi ile gönderilerinizi daha kolay yönetebilirsiniz. Örneğin Parti üyeleri şeklinde bir grup oluşturup bu gruba seçmenleri ekler ve gönderim esnasında parti üyeleri grubunu seçerek sadece bu gruba dahil olan seçmenlere duyurularınızı gönderebilirsiniz. Öte yandan Sandık görevlileri adı altında bir grup oluşturarak bu gruba dahil seçmenlere de sandıkta yapacakları görev ile ilgili duyurular gönderilebilir. Yapacağınız gönderi tüm seçmenleri ilgilendiriyorsa, gönderim adımında tüm gruplara diyerek seçmen dosyasında kayıtlı herkese gönderim yapabilirsiniz.

Excel dosyasından toplu seçmen aktarımı
Excel dosyasında kayıtlı binlerce seçmen bilgisini esnek bir şekilde seçmen dosyasına aktarabilirsiniz.

Esnek rapor
Seçmenleri, dinamik filtreleme ile istediğiniz bilgi alanlarını içerecek şekilde listeleyebilir ve bu listeyi excel dosyasına aktarabilirsiniz.

Adres etiketi yazdırma
Gruplara veya Dinamik filtreleme ile belirli seçmenlere kolay bir şekilde adres etiketi yazdırabilirsiniz.

Özel gün hatırlatmaları
Seçmenlerin doğum günü, evlenme yıldönümü, eş ve çocuklarının doğum günü gibi özel günlerinde, önceden içeriği taslak olarak kaydedilmiş kutlama ve hatırlatma mesajları gönderilebilir.

Toplu mesaj Gönderimi
İnternetin yaygınlaşması duyuru gönderim yöntemlerini değiştirdi. Elektronik ortamlarda haberleşme çok daha popüler hale geldi. Bu yöntemler;

• Çok daha büyük bir hedef kitleye doğrudan ulaşabilme imkanı,
• daha yakın ilişki kurabilme,
• Maddi kazanç,
• Zamandan kazanç sağlamak gibi avantajları ortaya çıkardı.

Bu amaçla EKOM Seçmen bilgi yönetimi yazılımı içerisinde, toplu haberleşmeyi SMS ve e-posta ile yapmak için çözümler geliştirilmiştir. Gönderimler seçmen dosyasındaki kişilere filtrelenerek yapılabildiği gibi, seçmen dosyasında olmayan kişi ve kurumların text dosyalarda bulanan cep telefonları veya e-posta adreslerine de yapılabilir. Tekrarlayan gönderiler için tekrar kullanmak amacı ile SMS ve e-posta taslakları oluşturabilir, bu taslaklara seçmen kartlarındaki bilgi alanlarını ekleyerek tek bir taslaktan farklı kişilere göre farklı içerikli gönderiler hazırlayabilirsiniz. Bu özellik ile gönderilen duyurunun doğrudan alıcının adına özel olarak oluşturulabilmesi sağlanmaktadır. Gönderinizi içeriğine Sn. Adı Soyadı gibi ibareler yazarak seçmenin doğrudan kendisi ile ilgili bir bilgi içeren duyuru almasını sağlayabilir, seçmenlerinizin size olan güvenini arttırabilirsiniz.

Gönderimler sonucunda başarılı ve başarısız gönderim yapılan telefon veya e-posta adreslerini text dosyaya yazdırabilirsiniz. Tüm gönderilerinizi tekrar kullanabilmek için kaydedebilirsiniz.

Gönderi öncesinde seçmen listeniz üzerinden dinamik filtreleme yaparak doğrudan hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Yapacağınız duyuru sadece bayanları ilgilendiren bir toplantının duyurusu ise gönderim esnasında demografik bilgisi doldurulmuş üyeler arasından sadece bayan üyeleri seçip gönderi yapabilmeniz sağlanmış ve erkek üyelere boşu boşuna gönderi yapmamış olursunuz.

SMS (Cep telefonlarına kısa mesaj) ile bir defada 30000 kişiye mesaj gönderebilirsiniz. İleri bir tarihte gönderilmek üzere gönderi kaydedebilmenizi sağlayan özellik sayesinde bir hafta sonra yapılacak aktivite gönderisini ya da bir aylık duyuru programınızı şimdiden oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz zamanlanmış görevleri isterseniz zamanı gelmeden önce iptal edebilir ya da düzenleyebilirsiniz. Sistem belirteceğiniz tarihte belirlediğiniz kriterlerde gönderiyi sizin için otomatik olarak gerçekleştirir.

SMTP yöntemi ile dakikada 2000-4000 adet adrese e-posta gönderebilirsiniz. Gönderim hızı istemci adsl bağlantısına, kullanacağınız bilgisayara, smtp sunucusuna ve server internet bağlantısına göre farklılık gösterebilir. Ayrıca mail gönderim listesini seçmen dosyalarındaki kayıtlar dışında, içerisinde mail adresleri içeren text dosyadan dakikada ortalama 100.000 mail adresi aktararak oluşturabilirsiniz.

Web tabanlı duyuru HTML editorü WYSIWYG (What you see is what you get - Ne görüyorsan sonuç olarak onu alırsın) yapısına sahip HTML tabanlı duyuru editörü ile çok daha esnek, içerisine resim, link ekleyebildiğiniz görsel anlamda daha etkileyici ve güçlü duyurular hazırlayabilirsiniz. Word programı kullanır gibi bu programı kullanabilirsiniz. Editör içerisinde, yazılar için, stil belirleme, yazı fontu seçme, yazı büyüklüğü, yazı stili (kalın, yatık, altıçizgili, üstüçizgili, alt karakter, üst karakter) özellikleri, Paragraflar için, hizlama (sağa, sola, ortala, iki yana), girinti, madde imi, numaralandırma özellikleri, link verme için, sayfa içine veya dışına link verme özellikleri, Görsellik için, resim ekleme, internetten resim ekleme, flash dosyası ekleme gibi özellikleri kullanabilirsiniz. Editörünüz içerisinde kaynak kod bölümene HTML kod kopyalabilirsiniz. Editörde oluşturduğunuz mesajın HTML kodlarını e-posta mesajına aktarabilirsiniz. Ayrıca HTML kod kaynağınıda görüntüleyebilir ve HTML bilgisine sahipseniz kod yazarak tasarımlarınızı zenginleştirebilirsiniz. HTML Editör size profesyonel bir mail tasarım ortamı sunar.

Tasarladığınız maillerle birlikte alıcı kişilere dosya sayısı kısıtlaması olmaksızın her tür formatta istediğiniz kadar dosya gönderebilirsiniz. Attachment (Ek Dosya) olarak eklediğiniz dosyalar, alıcı kişilere maille birlikte maile ek dosya olarak, HTML Editör kullanarak mail gövdesine eklediğiniz dosyalar ise maille birlikte ek dosya olmaksızın mail gövdesinde gönderilir.

E-posta gönderimleri arasında bekleme süresi ayarlayabilirsiniz. Örneğin programın SMTP sunucusuna 30 saniyede bir bağlanıp 25 adet mail göndermesini veya 1 dakikada bir bağlanıp 50 adet mail göndermesini veya 12 saniyede bir bağlanıp 5 adet mail göndermesini sağlayabilirsiniz. Böylece gönderilerin Spam (Önemsiz e-posta) olmasını engellemiş olursunuz.

Her bağlantıda kaç adet e-posta birden gönderileceğini belirleyebilirsiniz. Örneğin her bağlantıda 50,100,500 veya sizin belirleyeceğiniz rakamlarla e-posta gönderimi yapabilirsiniz. Böylece gönderimde kullandığınız kullanıcının limiti dahilinde gönderim yapmış olursunuz.

Seçmen dosyası içerisindeki e-posta adreslerini text dosyaya verebilirsiniz. 100.000 adet e-posta adresinin text dosyaya aktarılması ortalama 10 saniye sürmektedir.

Göndereceğiniz e-postaları text (düz metin) veya HTML formatlarında gönderebilirsiniz. Hazırladığınız tasarıma göre seçeceğiniz format maillerinizin gönderilmesinde ve alıcı kişilerin bilgisayarlarına indirmesinde zaman kazandıracaktır.

Göndereceğiniz e-postalara Düşük, Normal, Yüksek olmak üzere 3 farklı seçenekte önem derecesi atayabilirsiniz. Düşük ve yüksek önem dereceli gönderilen mailler alıcı kişilerin e-posta görüntüleme programlarında veya webmail arayüzlerinde önem işaretleriyle belirtilmektedir. Örneğin Yüksek önem dereceli gönderilmiş bir e-posta Microsoft Outlook programında Gelen Kutusunda mail satırında (!) işareti ile görüntülenmektedir. Önem taşayan maillerinizi alıcı kişilere bu şekilde bildirebilirsiniz.

Ajanda
Kullanıcıların saat ve gün bazlı hatırlatma ve notlar alabilecekleri detaylı bir ajanda mevcuttur.